Борусия (Мьонхенгладбах) повтори играта от "Алианц Арена" и вече е втори

След като отнесе Байерн (Мюнхен) с 3:0 като гост в предишния кръг, сега тимът на Борусия (Мьонхенгладбах) прегази и Майнц 05 на свой терен, записвайки успех с 4:0 в последната среща от 8-ия кръг на Бундеслигата. Цели три гола вкара халфът Йонас Хофман, който беше асистирал за две от попаденията на “Алианц Арена”. Торган Азар реализира другото попадение днес, а освен това се отличи и с две голови подавания.

С изразителната победа Борусия излезе на второ място, като е на 3 точки от лидера Борусия (Дортмунд).

Хофман реализира първия си гол в 21-вата минута, а в 53-ата удвои. Азар направи 3:0 след 58 минути игра, а само пет по-късно Хофман покачи на 4:0. Това беше достатъчно за домакините и те намалиха темпото.

След седмица Гладбах гостува на Фрайбург и при успех ще има шанс да застигне Дортмунд, който по същото време ще има тежък сблъсък с Херта (Берлин).

От своя страна Майнц регистрира пети пореден двубой без победа и е на 12-а позиция. Идната събота тимът приема шампиона Байерн.