Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Отново той, отново в 92-ата минута и отново Интер подчини Милан (видео+галерия)

Отборът на Интер спечели 169-ото "Дерби дела Мадонина" срещу Милан с гол в последната секунда. Героят на "нерадзурите" отново се казва Мауро Икарди, който вкара с глава в 92-ата минута, след като през цялата среща не се видя на терена. Аржентинският голов хищник се възползва от грешка в защитата на "росонерите" и Джанлуиджи Донарума, като прати в екстаз тифозите на "черно-сините". Така, точно една година по-късно "деветката" отново вкара победен гол на Милан в последната минута. На 15 октомври 2017 година той реализира хеттрик, донасяйки победата с 3:2 буквално секунди преди края след точно изпълнена дузпа, а в предната среща между двата тима през април пропусна на празна врата в 92-ата минута при равенството 0:0. Интересното е, че голаджията на Интер, който има вече 113 гола за клуба от 191 мача, е вкарал последните пет попадения за тима си във вратата на вечния съперник, след като преди това чакаше осем мача, за да отбележи дебютното си попадение.

По един гол на двата тима беше отменен поради засада преди почивката, веднъж гредата спаси Донарума, а Раджа Наинголан напусна принудително с контузия в глезена, която ще го извади от мача с Барселона в Шампионската лига.

записа второто си поражение през сезона

. Играчите на Дженаро Гатузо, които определено бяха надиграни в голяма част от мача, имат един двубой по-малко срещу Дженоа. "Росонерите" останаха без успех в дербито за първенството в пети пореден мач,

като последната им победа е с 3:0 през януари 2016 година

със Синиша Михайлович на скамейката.

Интересното е, че четири от последните пет дербита бяха решени с голове след 90-ата минута. Първите два пъти

игра пред пълни трибуни,

като имаше 78 725 зрители на "Сан Сиро", които докараха рекордна печалба за калчото от над пет милиона евро в касите на Интер.

Тифозите на "нерадзурите" бяха подготвили хореография, върху която работиха от три месеца

, която запълваше и трите сектора от северната трибуна на митичния стадион.

Транспарантът пред "Курва норд" гласеше: "Символът на миланезите", като имаше огромна змия (символът на Интер) и огромно знаме с цветовете на Милано, както и подигравка с няколко дявола, което пък е символът на "росонерите".

Хореографията на "Курва суд" беше отговор на "нерадзурите" с надпис на градския диалект - "На гости на роднините в Милано се ходи с пълни ръце", и двете ръце на дявола, които разкъсват змията с цветовете на "синьо-черните".

Наставникът на символичните домакините Лучано Спалети бе

направил три промени от успеха с 2:1

над СПАЛ в миналия кръг. Той отново заложи на 4-2-3-1, като Стефан де Фрай, Марсело Брозович и Матео Политано излязоха вместо Жоао Миранда, Борха Валеро и Кейта Балде.

"Нерадзурите" започнаха със Самир Ханданович на вратата, а

Шиме Върсалко

, Милан Скриняр, Стефан де Фрай и Квадо Асамоа бяха четиримата защитници. Матиас Весино и Марсело Брозович бяха опорните халфове, докато Иван Перешич, Матео Полинато и Раджа Наинголан действаха зад капитана Мауро Икарди,

който преди година отбеляза хеттрик за успеха с 3:2 в дербито

. Аржентинецът беше отбелязал последните четири гола във вратата на миланистите в градското дерби.

"Росонерите"

пък бяха с две промени от успеха с 3:1

над Киево. Капитанът Алесио Романьоли и Давиде Калабрия се завърнаха сред титулярите за сметка на Кристиан Сапата и Иняцио Абате. Дженаро Гатузо заложи на своите титуляри в схемата 4-3-3. Джанлуиджи Донарума бе на вратата, а Давиде Калабрия, Матео Мусакио, Алесио Романьоли и Рикардо Родригес пък защитниците пред него. Франк Кесие, Лукас Билия и Джакомо Бонавентура бяха халфовете зад Сусо, Гонсало Игуаин и Ханан Чалхоноглу.

Преди срещата легендарният вратар на Интер Жулио Сезар беше награден от ръководството на клуба под аплодисментите на тифозите.

Тимът на Спалети започна по-активно, но на контраатака "росонерите" отправиха първите два удара. Сусо в 4-ата минута и Чалханоглу в 9-ата минута, но и в двата случая топката мина покрай гредата. Гол на Икарди в 11-ата минута беше отменен поради засада, която беше потвърдена от ВАР. Романьоли беше близо да си вкара автогол в 13-ата минута, а в 22-ата минута Донарума изби в корнер удар с глава на Перишич.

Секунди по-рано играта беше спряна след сблъсък между Билия и Наинголан, като и двамата имаха нужда от лекарска намеса, а аржентинецът получи жълт картон. Бившият халф на Рома поиска смяна в 27-ата минута след нов контакт с Билия, като на негово място влезе Борха Валеро.

42 Интер подчини Милан в 92-ата минута

В 33-ата минута Де Фрай удари лявата греда на Донарума, който секунди след това парира удар на Весино. "Нерадзурите" доминираха, като не оставяха "росонерите" да задържат и изнасят топката. В 38-ата минута Вършалко стреля, а Икарди се размина на сантиметри с попадение. В 42-ата минута гол на Мусакио беше отменен поради засада, която също беше потвърдена и от ВАР. При следващата атака Весино пропусна да вкара, а Бонавентура и Калабия също получиха жълти картони. Чалханоглу пък стреля неточно в последната секунда на първата част.

Второто полувреме започна с атаки на двата тима, но първата възможност беше за Политано, който стреля в аут от добра позиция. Секунди по-късно Донарума спаси пред голлинията лошо върната топка от Билия.

"Нерадзурите" отново взеха контрола на мача, като Весино в 61-ата пропусна с глава. Кейта смени Перешич в 70-ата минута и още с първото си докосване центрира опасно. Патрик Кутроне пък влезе на мястото на Чалханоглу в 74-ата минута.

Сусо, който получи жълт картон след почивката, пропиля добра възможност за "росонерите" в 80-ата минута, когато стреля от 16 метра, но Ханданович без проблем спаси. Секунди по-късно Донарума се намеси след игра с глава на Икарди преди Валеро да отбележи. Политано беше заменен от Антонио Кандрева, а Бакайоко смени Кесие.

Опасно центриране на Родригес в 87-ата минута принуди Ханданович да плонжира на голлинията и да избие,

а срещата отиваше към второ поредно 0:0 в шампионата

, но в този момент дойде мигът на Икарди. Весино центрира отдясно през Романьоли, а Донарума и Мусакио не се ориентираха добре, като увиснаха и капитанът на Интер без проблем вкара с глава на празна врата за крайното 1:0, пращайки в екстаз своите тифози.

Голът беше негов четвърти в Серия "А" през този сезон, както и общо 115-и в калчото от 199 мача. 11 от тези попадения и 33 от тези мачове са с екипа на Сампдория.

Това бе успех №63 за "нерадзурите", които имат предимство вече от 12 победи срещу "росонерите", останали с 51 победи в калчото, докато равенствата са 55.

През седмицата Милан отново излиза на "Сан Сиро", но този път срещу Бетис в трети мач от груповата фаза на Лига Европа, докато през уикенда приема Сампдория.

Намиращият се в страхотна форма състав на Спалети пък гостува в Шампионската лига на "Камп Ноу" срещу Барса след двете си победи срещу Тотнъм (