Бдин с класика срещу Трявна

Бдин затвърди лидерската си позиция в Северозападната Трета лига след 3:0 във Видин над гостуващия му Трявна. Двубоят е от 12-ия кръг на първенството. Доста се измъчиха домакините за трите точки. Те изиграха най-слабото първо полувреме от началото на сезона. Още в началните секунди Радослав Байчев пропусна да вкара за бдинци. След това настана хаос в играта им. Малко преди почивката нападателят на Трявна – Васил Андреев излезе сам срещу вратата, но насочи топката в гредата.

Второто полувреме започна с натиск на видинчани, но след грешка в защитата им Андреев пак бе близо до гол, но този пък стража Ивайло Сайков спаси. В 58-ата минута Алекс Георгиев центрира, Христо Минчев изпревари вратаря и в стремежа си да избие си вкара автогол. След него Байчев, Борисов и Денис Николов пропуснаха да увеличат аванса на Бдин. В 85-ата минута Борисов подаде на Байчев пред празната врата и той удвои. Двамата си размениха ролите при третия гол в даденото от съдията продължение.