Марек спечели дербито на Югозапада

Волейболният отбор на Марек Юнион Ивкони (Дупница) стартира с драматична победа новия сезон в Суперлигата на България. Момчетата на Виктор Карагьозов надделяха много трудно като домакини над Пирин (Разлог) с 3:2 (14:25, 25:21, 25:22, 20:25, 15:12) в мач от 1-ия кръг на първенството, игран тази вечер.

Във втория кръг на шампионата Марек гостува на шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас), а Пирин приема новака Дунав (Русе). Мачовете са в петък (26 октомври) съответно от 18,30 и 18,30 часа.

В първия гейм гостите от Пирин доминираха и спечелиха убедително с разгромното 25:14 След това, обаче, домакините от Марек демонстрираха повече увереност и обърнаха резултата в своя полза след 25:21 и 25:21. В четвъртия гейм ролите отново се размениха и Пирин вкара мача в тайбрек след 25:22. В него борбата бе за всяка точка, но в ключовите моменти дупничани се откъснаха и се поздравиха с крайната победа след 15:12 и 3:2.
МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:2 (14:25, 25:21, 25:21, 20:25, 15:12)
МАРЕК: Стилян Асенов 5, Котбарт Малинга 27, Ивес Мутабаси 12, Ангел Велков 4, Борислав Апостолов 9, Павел Душков 5 - Станислав Величков-либеро (Георги Михайлов-либеро, Светослав иванов 9, Любомир Янков, Цветелин Цветанов 3, Стефан Георгиев)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ
ПИРИН: Франсиско Сотелдо 2, Йордан Желязков 30, Благовест Катранджиев 12, Георги Елчинов 12, Костадин Гаджанов 5, Петър Бъчваров 11 - Христо Колев-либеро (Радослав Попов 5, Виктор Копанаров-либеро, Мартин Кръстев 2, Любослав Телкийски)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.