Атлетик Билбао продължи да страда (видео)

Отборите на Ейбар и Атлетик Билбао завършиха 1:1 в двубой от деветия кръг на испанското първенство. Шарлиз (17 - дузпа) и Иняки Уилиямс (21) отбелязаха на “Ипуруа”. Тимът на Едуардо Берицо продължава неубедителното си представяне и има само една победа в Ла Лига, заради което е на 17-а позиция. Трябва да се отбележи обаче, че билбаинци имат отложен мач срещу предпоследния Райо Валекано.
Домакините първи застрашиха една от вратите с опасен удар в осмата минута. Папе Диоп шутира мощно и топката облиза напречната греда от външната страна. В десетата Иняки Уилиямс отвърна с глава - отново извън целта. В 15-ата Иниго Мартинес направи шпагат срещу Серхио Енрик. След преглеждане с помощта на ВАР съдията Хил Мансано назначи дузпа за “синьо-червените”. Шарлиз откри резултата с хладнокръвно изпълнение от бялата точка. В 21-ата минута “лъвовете” изравниха чрез Иняки Уилиямс. Нападателят беше изведен от Раул Гарсия и отбеляза с удар в долния ляв ъгъл на Асиер Риесго - 1:1. В 25-ата Иниго Мартинес едва не си отбеляза автогол в опит за изчистване - топката се отби от гредата.
След почивката момчетата на Хосе Луис Мендилибар натиснаха в търсене на победата. В 53-ата Шарлиз опита задна ножица, с която не затрудни вратаря Яго Ерерин. В 62-ата стражът на Атлетик спаси своите след намесите при ударите на Фабиан Ореяна и Жоан Жордан. Гостите от “Сан Мамес” можеха да нанесат своя удар в 84-ата, но Микел Сан Хосе шутира над гредата.