Стамен Белчев обявява целите на ЦСКА-София в турнира за Купата и в първенството

Резерви изведоха Евертън до трета поредна победа

Евертън записа трета поредна победа в първенството, след като стигна много трудно до 2:0 в домакинството си на Кристъл Палас. Лондончани удариха греда през първото полувреме и изпуснаха дузпа след час игра. В самия край влезлите като резерви Доминик Калвърт-Люин и Дженк Тосун се разписаха, като донесоха на “карамелите” трите точки. Дебют за домакините направи Андре Гомеш. Халфът пристигна под наем от Барселона малко преди затварянето на трансферния прозорец, но от тогава бе контузен.

Евертън имаше сериозен превес по отношение притежанието на топката, като търпеливо търсеха пролуки в защитата на съперника. Лондончани обаче бяха добре организирани и не оставяха много незащитени пространства. В първия половин час положения и пред двете врати липсвата. Андре Гомеш имаше леки проблеми в началото на двубоя, но след първите минути свикна с темпото и започна да върши много работа в средата на терена.

“Карамелите” можеха да поведат в 28-ата минута, когато Коулман бе изведен от Сигурдсон отдясно. Капитанът на домакините му върна топката на добра позиция в наказателното поле. Исландецът стреля в близкия ъгъл, но Хенеси спаси. Тази ситуация оживи мача и Палас отговори с добро положение. Вилфред Заха преодоля двама и намери Таунзенд, който центрира към Томкинс. Защитникът бе непокрит и стреля с глава, но топката мина встрани от вратата.

Малко по-късно гостите пропуснаха отлична възможност. След ъглов удар Куяте с глава нацели гредата, а след това отново той стреля с глава, но ударът му бе неточен. Евертън опита да натисне до края на полувремето, но не успя да застраши Хенеси.

Тимът на Марко Силва имаше предимство и в началото на втората част. “Карамелите” владееха топката, но чистите голови положения бяха рядкост. След час игра обаче Кристъл Палас получи златен шанс да поведе, след като съдията отсъди дузпа за нарушение на Коулман срещу Заха. Миливойевич стреля в средата и Пикфорд изби топката с крак, като запази равенството. Малко по-късно Евертън пропусна да открие. Сигурдсон изведе Уолкот зад защитата, но той стреля право във вратаря.

Домакините не се отказаха и продължиха да нападат, въпреки че гол не падаше. Три минути преди края феновете на “Гудисън Парк” имаха повод за радост. Влезлият в 82-ата минута Доминик Калвърт-Люин откри резултата след удар с глава. Адемола Лукман, който се появи в игра по същото време, пък му асистира с отлично центриране. Секунди по-късно Евертън стигна до втори гол. Изчистване на Майкъл Кийн далеч напред се оказа фантастичен пас. Топката бе настигната от Тосун, който също влезе като резерва. Турчинът напредна и стреля през краката на Хенеси за 2:0.

ЕВЕРТЪН - КРИСТЪЛ ПАЛАС 2:0
1:0 - Калвърт-Люин (87)
2:0 - Тосун (89)