ЦСКА-София разпиля Етър в един от най-коректните мачове от началото на първенството (видео+галерия)

ЦСКА-София надигра безпроблемно Етър с 3:0 в мач от 12-ия кръг на Първа лига, който се проведе на стадион "Българска армия" пред около 5000 зрители. Божидар Чорбаджийски откри резултата в 28-ата минута, в 49-ата Жоржиньо удвои, а резервата Кирил Десподов вкара за трети път в 84-ата минута.

19 ЦСКА-София - Етър 3:0

Срещата бе една от най-коретните от началото на първенството, за което говори и показания само един жълт картон на Георги Сърмов от гостите. Домакините пък отново демонстрираха най-силното си оръжие - статичните положения, след които паднаха първите два гола.

Червените, както и в предишния кръг, започаха без националните състезатели Кирил Десподов и Кристиян Малинов, които влязоха към края на мача.

Първата опасна атака отиде в актива на гостите. В 6-ата минута Дани Младенов получи пас отдясно, преодоля Бодуров и намери непокрития Боджадж, който от пет метра стреля в Чернеаускас. Дори да бе вкарал обаче, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като нападателят на болярите се намираше в положение на засада и такава бе маркирана.

Последва равностойна игра без сериозни положения пред двете врати. Така бе до 28-ата минута, когато домакините откриха резултата. Тиаго центрира от корнер и Божидар Чорбаджийски вкара с глава за 1:0.

Само 120 секунди по-късно ЦСКА-София можеше да реализира втори гол. Рубен Пинто се откъсна сам срещу Иванов, но стражът на Етър спаси шута на полузащитника.

До края на полувремето не се случи повече нищо интересно и ЦСКА-София се оттегли с гол преднина.

Четири минути след почивката червените вкараха второ попадение и то отново дойде след изпълнение на статично положение. Тиаго центрира от фаул малко след центъра на терена, Боджадж изби с глава около границата на наказателното поле. Жоржиньо първи достигна до топката и стреля без забавяне, а шутът му намери долния ляв ъгъл на Христо Иванов за 2:0.

В 54-ата минута и Мауридес можеше да се разпише след грешка на гостуващия страж при пас към негов съотборник, но таранът на домакините шутира високо над вратата.

Последва добра комбинация между Рубен Пинто и Тиаго, последният, който бе с гръб към вратата, стреля с глава, но в аут.

След 65-ата минута двамата наставници извършиха множество смени, което се отрази по-добре на домакините. Именно две техни резерви изработиха и реализираха третия гол за ЦСКА-София. Евандро преодоля елементарно Артюнин в наказателното поле и върна отлично към нахлуващия на скорост Десподов, който без проблем покачи на 3:0.

В даденото от рефера продължение болярите имаха две възможности да отбележат почетно попадение. Първо резервата Почански стреля с глава покрай вратата, а после Черниаускас трудно изби параболичен удар, който отиваше под напречната греда.

ЦСКА-СОФИЯ - ЕТЪР 3:0