Зенит игра без Андерсън, Бутко и Нгапет, но обърна Динамо (М) от 1:2 гейма и 7:10 в тайбрека (видео + снимки)

Шампионът на Русия, Европа и света Зенит (Казан) изигра един от най-силните си двубои с много от резервните си волейболисти. Възпитаниците на Владимир Алекно гостуваха на един от главните си конкуренти в Суперлигата на Русия - Динамо в Москва без трима от най-добрите си играчи - Матю Андерсън и Ървин Нгапет, които още очакват работните си визи, а основният разпределител Александър Бутко се контузи по време на загрявката.

Без тях Зенит губеше с 1:2 гейма и 7:10 в тайбрека, но все пак успя да стигне до победата с

3:2 (25:20, 23:25, 19:25, 25:21, 15:13).

Като основен разпределител игра младият Лоран Алекно, а единственият посрещач, който бе готов за игра бе 22-годишният Андрей Сурмачевский. Максим Михайлов за втори пореден мач бе преквалифициран на посрещач, след като Андерсън и Нгапет още чакат визите си, а Алексей Спиридонов бе опериран след контузия.

Домакините от Динамо поведоха с 10:7 в тайбрека, но  Никита Алексеев намали до 8:10, Павел Круглов атакува в мрежата, а Алексей Самойленко направи единична блокада на Александър Маркин  - 10:10. При 11:11 три точки поред заби Максим Михайлов – 14:12. Сервис в мрежата на Дик Кой оформи победата на Зенит в тайбрека с 15:12.