Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 1:0

Драматичен край на дербито между Суворово и Спартак (Варна)

Отборите на Суворово и Спартак (Варна) завършиха наравно 1:1 в дербито на IX кръг в Североизточната Трета лига. Варненци бяха на крачка от победата, но изпуснаха трите точки в даденото от главния рефер продължение.

Възпитаниците на Енгибар Енгибаров създадоха доста положения за гол в днешния мач, но през първото полувреме нямаха късмет да ги реализират. Все пак се стигна до 69-ата минута, когато Илиян Неделчев откри резултата. След центриране отляво той бе намерен непокрит около точката на дузпата, овладя коженото кълбо и го вкара в мрежата за 0:1.

В даденото от арбитъра продължение обаче Суворово успя да изравни резултата и да се добере до точката. С нея момчетата на тандема Живко Бояджиев - Мартин Христов събраха 19 точки и оставиха Ботев (Нови пазар) на върха. Спартак (Варна) пък е трети, с две точки по-малко.