Аталанта не показа милост към закъсалия Киево в дебюта на Вентура (видео)

Отборът на Аталанта разгроми с 5:1 като гост Киево в двубой от 9-ия кръг на Серия “А”. Йосип Иличич (28’, 50’, 52’) се отличи с хеттрик, а Мартен де Роон (25’) и Робин Госенс (72’) вкараха още за победителите. За домакините от Верона, които играха през втората част с човек по-малко, почетното попадение отбеляза Валтер Бирса (84’д). Дебют като наставник на домакините направи бившият селекционер на Италия Джампиеро Вентура.

Гостите доминираха през целия мач и заслужено се поздравиха с убедителен успех. Начало на разгрома даде Де Роон в 25-ата минута с прецизен удар от границата на наказателното поле. Само три по-късно Иличич удвои преднината на Аталанта с прекрасен шут на 25 метра разстояние от вратата. Положението за Киево се стъжни още повече в 40-ата минута, когато Федерико Барба си изкара втори жълт и съответно червен картон.

В началото на второто полувреме Иличич оформи своя хеттрик с две попадения за три минути. В 51-ата словенецът се разписа с нов далечен шут, а в 53-ата вкара третия си гол в мача, като се възползва от добро подаване на Госенс, който го намери на около метър от вратата. Именно Госенс в 72-ата минута открадна кълбото от Фабио Депаоли, нахлу в наказателното поле и с мощен шут нацели далечната греда, след което топката попадна в мрежата за 5:0. В 83-ата минута след лош пас на Ханс Хатебур към Пиерлуиджи Голини вратарят на гостите беше принуден да фаулира резервата Меджиорини и така съдията отсъди дузпа за домакините, която Бирса реализира.

Така, с втората си победа за сезона, Аталанта събра девет точки и заема 15-ото място в класирането. Киево е на дъното в таблицата с минус една точка заради наложено наказание. “Летящите магаренца” имат едва две ремита и седем поражения в Серия “А” от началото на сезона.