Спартак (Пд) удари дубъла на Марица в "Кючук Париж"

Спартак (Пловдив) постигна седма поредна победа в първенството на Б-областна група- Запад. Гладиаторите се наложиха с 2:0 на Марица-2 пред около 500 зрители на стадион "Тодор Диев". Спартак откри резултата в 12' след като Денис Хасан бе спънат в наказателното поле, а главният съдия Даниел Краевски отсъди дузпа. Зад топката застана Петко Фанев, който бе безпогрешен за 1:0.

До края на първото полувреме гладиаторите имаха още няколко добри положения, но удари на Любо Цеков, Мартин Симеонов и Митко Илиев бяха спасени от вратаря на Марица. Второто полувреме отново започна с натиск на Спартак. Петко Фанев изпусна отлична ситуация, след като бе намерен от Любо Цеков, но ударът му премина над вратата.

Треньорът Стефан Учиков направи смяна и вкара в игра Мануел Костов Който раздвижи играта и след негово подаване Любо Цеков можеше да удвои резултата. Логичното се случи в 85', когато Христос Доков намери влезлият на смяна Христос Доков, който от центъра прехвърли вратаря на Марица и вкара за 2:0. След попадението целия отбор се събра и посвети гола на станалия наскоро баща капитан на отбора Христос Доков.

Така Спартак продължава да е едноличен лидер в класирането с 21 точки и без допуснат гол. В следващия кръг отбора почива.
Снимка: spartakplovdiv.bg