"Гол и асист" на Имобиле, Лацио измести Интер от топ 3 (видео+галерия)

Лацио удари Парма с 2:0 при визитата си на "Енио Тардини", с което поне временно измести Интер от тройката в Серия "А". Тази вечер обаче "нерадзурите" могат да се върнат в топ 3, ако успеят да победят "братовчедите" си от Милан в "Дерби дела Мадонина".

Първият гол на лациалите дойде от дузпа, реализирана по безапелационен начин от Чиро Имобиле в 81-ата минута. Нападателят на римляните не остави никакви шансове на вратаря Луиджи Сепе с безупречно изпълнение. В самия край резервата Хоакин Корея направи 2:0 от малък ъгъл, а асистенцията отиде на сметката на Имобиле.

21 Парма - Лацио 0:2

Преди почивката срещата не предложи добър футбол, като картите бяха свалени на масата през второто полувреме. В началото Имобиле потърси мрежата с далечен шут, а пред вратата на Лацио Роберто Инглезе имаше неточен мерник. През втората част играта запази двуострия си характер, макар отново битката да се водеше повече в полето на "дуковете".

В 80-ата минута бранителят Рикардо Гальоло подкоси резервата Валон Бериша и реферът Микаел Фабри посочи бялата точка с категоричен жест. Зад топката застана Имобиле и след топовен изстрел резултатът бе открит.
Малко след това италианският национал можеше да вкара втори гол, но Сепе успя да спаси. В добавеното време обаче Чиро пусна пас към резервата Корея, който намери далечния ъгъл за 2:0. Така Лацио излезе трети във временното класиране на италианския шампионат.