Абаев и Шьопс изведоха Поатие да победа №3 във Франция (снимки)

Бившият разпределител на Монтана Константин Абаев и бившият германски национал Йохен Шьопс изведоха клуба си Стад Поатие до трета поредна победа в шампионата на Франция Liga АМ.

Стад Поатие сради Сет на Бранимир Грозданов с 3:0 (25:22, 25:16, 25:20) в мач от 3-ия кръг.

Константин Абаев игра цял мач и записа 4 точки (2 аса, 1 блок) за успеха на домакините. Диагоналът Йохен Шьопс игра блестящо и заби 15 точки (2 аса, 68% ефективност в атака). Холандският център Томас Кьолевайн добави 10 точки (5 блока, 83% ефективност в атака).

Бранимир Грозданов

изигра силен мач за Сет и завърши двубоя с 9 точки (53% ефективност в атака, 24% перфектно и 56% позитивно посрещане).

Васил Тупчий стана най-резултатен за гостите с 11 точки (1 ас, 36 % ефективност в атака).

Така Стад Поатие дели първото място с Рен с актив от 9 точки, а Сет е 7-и с актив от 3 точки.

СТАД ПОАТИЕ - СЕТ 3:0 (25:22, 25:16, 25:20)