Виктория и Арда стартираха с победи в група Б във Висшата лига

Отборите на Виктория Волей (Пловдив) и Арда (Кърджали) стартираха с убедителни победи през новия сезон във втората ни група от първенството по волейбол при мъжете - Висшата лига. И двата тима записаха чисти успехи над съперниците в група Б от шампионата.

„Викторианците“ надиграха съгражданите си от ВК Строител с 3:0 (25:15, 25:16, 25:15)  в пловдивското дерби от първия кръг, което се състоя в зала „Строител“. В този двубой отборът на Виктория Волей бе воден от Драган Иванов заради отсъствието на старши треньора Атанас Митрев. Символичните гости не оставиха никакво съмнение в по-голямата си класа и затвориха мача за около час.

В другия двубой от същата група Б, тимът на Арда (Кърджали) надигра като домакин Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:16, 25:18, 25:12). Така кърджалийци, които през този сезон ще преследват спечелване на Висшата лига и връщане в елита, тръгнаха с категоричен успех в мисията си.И през трите гейма домакините бяха водещия тим на игрището, като диктуваха играта изцяло и затвориха геймовете с разлика, като записаха крайната победа за около 70 минути игра.

Програма и резултати в група Б от Висшата лига вижте тук.