Торино пропиля аванс от два гола срещу Болоня

Отборите на Болоня и Торино завършиха 2:2 в мача помежду си от 9-ия кръг на Серия “А”. В началото на второто полувреме гостите от Торино имаха два гола аванс, но не успяха да го задържат.

В 14-ата минута Яго Фалке опъна мрежата зад Лукаш Скорупски с великолепен изстрел извън наказателното поле. Девет минути след паузата намиращият се до точката за изпълнение на дузпа Даниеле Базели се възползва от хубав пас отдясно на Фалке и от движение стреля мощно - 0:2.

Изглеждаше, че “биковете” от Торино ще се поздравят с победа, но в минутите до края на двубоя домакините намериха сили да се преборят за равенство. В 59-ата минута Федерико Сантандер бе точен след изпълнение на ъглов удар, а в 77-ата Артеро Калабрези опъна мрежата зад Салваторе Сиригу със силен шут. Калабрези се намиршаше до точката за дузпа и не остави шансове на Сиригу.

Това бе и последният гол в мача, а след това равенство Болоня заема 17-о място в класирането с 8 точки. Торино е 9-и с 13 точки.