Арда превзе "Дружба", Димитър Макриев продължава да бележи (видео)

Отборът на Арда записа успех с 2:0 над Добруджа в сблъсък от 11-ия кръг на Втора професионална лига. Попаденията за гостите от Кърджали реализира Димитър Макриев (18', 85'). Футболистите на Стойчо Стоев се върнаха на победния път, след като тимът спечели само една точка в предишните два кръга. Положението при "зелените" остава критично. Играчите на Диян Божилов имат само две спечелени точки от последните пет срещи във второто ниво на българския футбол.

Първата интересна ситуация на стадион "Дружба" бе пред вратата на гостите, когато футболист на Добруджа центрира в наказателното поле, топката се докосна в ръката на Борислав Стойчев, но главният съдия не отсъди дузпа. В 18-ата минута падна първото попадение. В негов автор се превърна Димитър Макриев. Опитният нападател реализира от бялата точка. Наказателният удар бе спечелен от Венцислав Бенгюзов.

В 36-ата минута Тодор Колев центрира от фаул към Михаил Минков, който продължи добре топката с глава, но опитът му мина на сантиметри от целта. В 55-ата минута Венцислав Христов шутира от дистанция, но Иван Иванов успя да избие в ъглов удар.

Гостите бяха близо до втори гол. В 64-ата минута резервата Атанас Кръстев се озова очи в очи със стража на Добруджа, крилото на Арда стреля технично, но коженото кълбо се отби в страничния стълб.

В 73-ата минута Красимир Илиев изпълни отлично пряк свободен удар, който бе майсторски отразен от вратаря на “зелените”.

В 85-ата минута Димитър Макриев вкара втория си гол в сблъсъка. Опитният нападател се възползва от центриране на Деян Лозев. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Дружба".

В следващия кръг Добруджа гостува на Ботев (Гълъбово), а Арда приема Царско село в дербито от 12-ия кръг.

ДОБРУДЖА - АРДА 0:2