Бивш нападател на Лудогорец провали Арис в дербито с ПАОК

Отборът на ПАОК спечели солунското дерби с Арис от 7-ия кръг на гръцката Супер лига. Символичните гости се наложиха с 2:1, след като направиха обрат. Антигерой за домакините пък бе бившият нападател на Ботев и Лудогорец Юнес Хамза, който пропусна дузпа.

Мачът започна отлично за Арис, който взе преднина още във 2-ата минута след гол на Матео Гарсия.

В 36-ата минута обаче ПАОК възстанови равенството с попадение от дузпа на Александър Прийович.

В 66-ата минута и домакините получиха дузпа в своя полза, но Юнес Хамза пропусна от бялата точка.

Така гостите издебнаха своя шанс и в 84-ата минута нанесоха втори удар, отново чрез Прийович, който оформи крайното 1:2.

С тази победа ПАОК е начело в класирането с 19 точки. Арис пък се намира на 6-ата позиция с 12 спечелени точки.