Димов отново титуляр в Турция, тимът му бие

Българският защитник на Болуспор Даниел Димов записа първи мач като титуляр в двубой от турската 1.Лига този сезон. Юношата на Черно море, който се завърна през август в южната ни съседка, престоя през всичките 90 минути на терена при трудната, но много ценна победа с 1:0 като гост на Баликеширспор.

Успехът бе седми за тима на родния бранител, който освен всичко друго не познава и вкуса на загубата тази кампания. В момента Болуспор е втори в подреждането, с актив от 23 точки, като изостава само на две от лидера Генчлербирлиги. До момента пък бившият футболист на Левски се бе появявал на два пъти в добавеното време, като веднъж вече записа и пълен двубой като титуляр за Болу, но в турнира за Купата на Турция.

Припомняме, че 29-годишният бранител натрупа солиден опит в страната, след като от лятото на 2015-та до края на 2017-а се подвизава в 1.Лига. През първия си сезон на юг Димов носи екипа на Денизлиспор, а след това година и половина бе част от Манисаспор, където треньор му бе именно настоящият наставник на Болуспор Саит Карафиртиналър. В кариерата си в Турция Даниел има 66 мача и 7 гола във всички турнири.