Университатя би Стяуа, българите не играха (видео)

Дербито от 12-ия кръг на румънското първенство между Университатя (Крайова) и Стяуа завърши с драматична победа на домакините с 2:1. Успехът е първи за Университатя над гранда от Букурещ от 16 години. Радослав Димитров не беше в групата на домакините, а Христо Златински, който неотдавна напусна тима от Крайова и премина в Стяуа, остана на резервната скамейка.

Гостите поведоха още в 9-ата минута след автогол на Ренато Келич. Защитникът нямаше вина, след като избита от вратаря топка рикошира в крака му и влезе във вратата. Университатя отговори в началото на второто полувреме, когато Елвир Колич се разписа за 1:1 с удар по диагонала.

В 72-ата минута швейцарецът Матео Феделе донесе победата на домакините, а четвърт час по-късно Жуниор Мораиш от Стяуа получи червен картон.

В класирането начело е ЧФР Клуж с 23 точки, Стяуа има 21, следват Астра (Гюргево) и Газ Метан с по 20, и Университатя с 19 точки.