Трети фаворит в Русия се провали (видео)

И третият мач за деня в Русия завърши с изненадващ резултат. След като Зенит загуби от Динамо (Москва), а Спартак (Москва) се препъна у дома срещу Арсенал (Тула), провал претърпя и Краснодар. "Гражданите" отстъпиха с 0:1 на свой терен от Ахмат, но остават на трето място във временното класиране.

Единствения гол в двубоя отбеляза Исмаел в 61-ата минута. Благодарение на успеха, Ахмат се изкачи на 9-о място във временното класиране с актив от 15 точки, колкото има и осмият Оренбург.Домакините бяха пределно мобилизрани след грешната стъпка на Зенит по-рано през деня срещу Динамо (Москва). Отборът на Мурад Мусаев беше безспорен фаворит в мача, но Ахмат неведнъж през сезона показа, че е способен да поднася изненади извън Грозни.

Още в 3-ата минута бранителят на Ахмат Вилкер Анхел отигра рисковано с глава и можеше да си вкара автогол. В 10-ата Кристиан Рамирес центрира от левия фланг, но Вандерсон не успя да нанесе добър удар. Ахмат отговори с опасен пробив на Милад Мохамади и само закъснялата реакция на Аблайе Мбенг спаси Краснодар от сигурен гол.
Въпреки че почти през цялото време се защитаваха, гостите създадоха най-чистото положение преди почивката. В 39-ата минута Муса Думбия с лекота премина Дмитрий Стоцкий и подаде на Олег Иванов, но той не успя да преодолее Андрей Синицин. Малко по-късно Кристиан Куева пробва диагонален шут, който беше блокиран от Родолфо.

В началото на втората част реферът Виталий Мешков изгони треньора на Краснодар Мусаев, а домакините изглеждаха все по-изнервени. В 53-ата минута след фалцов изстрел на Виктор Клаесон топката срещна гредата.

След час игра грешка на Синицин позволи на Ахмат да поведе. Ударът на Исмаел не беше достатъчно силен, но вратарят на Краснодар не се намеси добре и топката мина под ръката му. Домакините веднага се хвърлиха напред и Рамирес затрудни Евгений Городов от около 30-ина метра, но стражът на Ахмат внимаваше.

Последният ход на доммакините беше включването в заключителните 20 минути на младите надежди Иван Игнатиев и Магомед-Шапи Сулейманов. Те обаче не помогнаха на Краснодар да избегне четвърто поражение през сезона.