Здрав мач на "Бончук", лидерът бие

Отборите на Марек (Дупница) и Хебър (Пазарджик) направиха здрав мач мач на стадион "Бончук", в който лидерът в Югозападната Трета лига измъкна победата с 1:0. Срещата бе от 11-ия кръг на шампионата.

През всичките 90 минути преобладаваха здравите единоборства, докато чистите голови положения бяха истинска рядкост. Гостите от Пазардик имаха един добър шанс в 40-ата минута, когато Цветелин Тонев засече центриране по земя, но от непосредствена близост прати топката встрани от вратата.

Голът падна в 55-ата минута, когато при идентична ситуация централният нападател Георги Недялков- Жилета бе точен. В продължението на второто полувреме Евгени Гроздин от Марек си изкара червен картон и домакините завършиха мача с човек по-малко.

Това бе втори пореден успех за новия наставник на Хебър Николай Митов. С него тимът от "Георби Бенковски" събра 28 точки в актива си и запази водаческата си позиция. Марек е 13-ти с 11 точки на сметката си.