Алегри след 1:1 с Дженоа: Титлата се печели и губи в такива мачове

Треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри беше крайно недоволен от равенството 1:1 у дома срещу Дженоа в двубой от 8-ия кръг на Серия А.
“Това, което стана е, че ние изпуснахме победата. Отборът на Дженоа беше дошъл да се бори и да не загуби. Вместо да вкараме за 2:0, ние допуснахме гол. Това е недопустимо, тъй като титлата се печели или губи именно в такива мачове. През второто полувреме играчите ми вече мислеха за предстоящия мач с Манчестър Юнайтед от Шампионската лига и загубиха концентрация, сякаш изпаднаха в сън. Десетина минути преди изравнителния гол играта ни се загуби. Това се виждаше ясно и отстрани. Надявам се, че това ще ни послужи като добър урок, че мачовете се играят докрая, а победата никога не е сигурна, особено при 1:0”, коментира Алегри.

Serie A Juventus-Genoa 1-1, il tabellino https://t.co/eJo6FBLJXc pic.twitter.com/3wEC8SIiHg— FansCalcio.it (@FansCalcio) October 21, 2018