Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Дунав съсече Локо (Пловдив) с измислена дузпа (видео)

Отборът на Дунав победи с 1:0 Локомотив (Пловдив) в мач от 12-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение падна в средата на втората част и дойде след грешно отсъдна дузпа в полза на “драконите”. Точен от бялата точка бе Красимир Станоев. Двата тима изиграха равностоен мач, като положенията и пред двете врати не бяха особено много. Все пак в някои моменти домакините показаха повече желание за успех и в крайна сметка се добраха до него. Много силен мач направи националът Светослав Ковачев, който на няколко пъти направи пробиви по крилото.

След равностойни първи 20 минути, двата тима си размениха по едно опасно положение в рамките на една минута. Първо пробив на Бирсен Карагарен завърши с изстрел, който бе избит в ъглов удар от Мартин Луков, а след това удар с глава на Асен Георгиев се отби в гредата на Филип Димитров. До края на първата част реферът показа по два жълти картона за двата тима, но до ситуации пред вратите на практика нямаше.

В началото на второто полувреме Дунав започна по-активно и удари на Ндиайе и Ахмедов минаха покрай вратата. Така се стигна до 67-ата минута, когато домакините откриха резултата. При едно центриране към наказателното поле на Локомотив топката рикошира в корема на Милош Петрович, а съдията Железов речши, че бранителят е играл с ръка. Зад топката застама Станоев и реализира. До края на срещата Локо се опита да наложи натиск, но той бе ялов и до чисти положения пред Димитров не се стигна. Така Дунав стигна до успеха след грешно отсъждане на арбитъра.

Така Дунав постигна първа победа под ръководството на новия си наставник Людмил Киров. По този начин “драконите” събраха 11 точки и в момента са на 12-а позиция. “Смърфовете” от своя страна пропуснаха шанса да се върнат отново на равна позиция с градския съперник Ботев и в момента е със 17 точки на шесто място.

ДУНАВ - ЛОКО (ПЛОВДИВ) 1:0