АЕК Ларнака загря за Лудогорец с разгром

Без да впечатлява с кой знае каква игра, отборът на АЕК Ларнака се наложи с 3:0 над Докса (Катокопия) и постигна трета победа в първенството.
Тимът има 10 точки и мач по-малко, като изостава на 5 от лидерите Аполон и АЕЛ (Лимасол), които са с пълен актив 5 от 5. Резултатът не отразява реално трудностите, които имаха играчите на испанския треньор Андони Ираола, като Докса имаше много добри възвможности и не заслужаваше да си тръгне за Никозия с пасив от три гола.
Срещата вървеше 0:0 четвърт час преди края на мача, когато АЕК откри резултата от дузпа, реализирана от Хорхе Ларена. Апостолос Яну беше съборен от Мухтари и съдията Костас Псевдиотис посочи бялата точка. Крилото Алберто Сансимена Тете удвои преднината на АЕК в 80-ата минута с ухбав изстрел от границата на наказателното поле.
В 90-ата минута жълто-зелените, които днес играха в бяло-зелено, стигнаха до трети гол, реализиран от Хефел, който беше изведен в комбинация с едно докосване.
Състав на АЕК (Ларнака): Тоньо Рамирес, Игор Силва, Давид Каталя, Микел Гонсалес, Томас Йоану, Факундо Гарсия (59- Хорхе Лареня), Асубре (52- Апостолос Яну), Алберто Сансимена-Тете, Иван Тричковски, Флориан, Ектор Хефел.