Добруджа повали шампионите в Бургас (видео + статистика)

Тимът на Добруджа 07 стартира с категоричен успех сезона в Суперлигата. Волейболистите на Пламен Христов се наложиха като гости над шампиона Нефтохимик 2010 с 3:0 (25:23, 25:22, 25:14) в двубой от първи кръг на надпреварата.

Първите два гейма на срещата бяха доста оспорвани. Играта вървеше точка за точка. На моменти домакините повеждаха, но в ключовите моменти обаче добричлии набираха инерция и измъкваха победата, повеждайки с 2:0 гейма.

Третата част започна добре за Нефтохимик, но добричкият тим нямаше намерение да отпускат темпото и отново взе инициативата. Оформи се голяма преднина и до края тя се запази. Така състезателите на Пламен Христов записаха чиста победа с 3:0.

Добруджа има в актива си 3 точки и е на второ място. Нефтохимик е седми.

В следващия кръг добричлии приемат ЦСКА, а шампионите се изправят срещу Марек Юнион-Ивкони. Мачовете са на 26 октомври (петък).
Велизар Чернокожев заби 20 точки (3 аса, 3 блока, 52% ефективност в атака) за успеха на Добруджа, а Денис Чавдаров добави още 12 точки (2 аса, 3 блока, 64% ефективност в атака).

Дмитрий Яковлев бе най-резултатен за домакините с 12 точки (1 ас, 50% ефективност в атака), а Илия Петков добави още 10 точки (3 аса, 2 блока, 56% ефективност в атака).

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 0:3 (23:25, 22:25, 14:25)
НЕФТОХИМИК: Любомир Агонцев, Дмитрий Яковлев 12, Георги Петров 8, Александър Симеонов 7, Илия Петков 10, Николай Къртев 7 - Теодор Салпаров-либеро (Виктор Карягин, Стоян Самунев, Димо Димов, Мартин Иванов-либеро, Петър Христов 7)
Старши-треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ
ДОБРУДЖА: Денимир Димитров 2, Велизар Чернокожев 20, Ивайло Иванов 5, Александър Николов 4, Александър Кордев 4, Денис Чавдаров 12 - Николай Тодоров-либеро (Виктор Костадинов 3, Светослав Арнаудов 2)
Старши-треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ.