Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Лил продължава стабилното си представяне в Лига 1

Отборът на Лил продължава с отличното си представяне от началото на сезона в Лига 1. “Кучетата” записаха седма победа в първите си десет мача, след като надиграха с 2:1 като гост Дижон. Никола Пепе откри резултата в 21-ата минута от дузпа, а малко преди почивката Луис Араужо удвои. Десетина минути преди края Меди Абеид намали за домакините също от дузпа, но финалния натиск на Дижон не донесе равенството. В класирането Лил е на втора позиция с актви от 22 точки - на осем точки от лидера Пари Сен Жермен, който продължава без грешка от старта на сезона. Дижон от своя страна продължава да върви надолу след силния си старт на шампионата и в момента е на 16-а позиция с десет точки.

Отборът на Нант прекъсна серията си от пет мача без победа и разби с 4:0 Тулуза. С хеттрик се отчете Емилано Сала, а едно попадение добави и Габриел Бошилия. с победата си днес “канарчетата” излязоха от опасната зона и вече са на мястото за плейоф с актив от девет точки. Тулуза пък е на девето място с 13 точки.

Реймс и Анже завършиха наравно 1:1. Исмаел Траоре откри за гостите в средата на първата част, но през второто полувреме Пабло Шаравия изравни. В подреждането Реймс е на 13-о място с 11 точки, докато Анже е с една повече на десето място.

Каен и Гинган не успяха да си отбележат попадение и завършиха 0:0. Двата тима изиграха равностоен мач и логично си поделиха точките. Каен е на 12-о място с 11 точки, докато Гинган е на дъното с шест.