Фалстарт за Анри начело на Монако

Тиери Анри започна със загуба кариерата си като старши треньор. В дебюта си начело на Монако легендата на Арсенал загуби с 1:2 при визитата на Страсбург в мач от десетия кръг на Лига 1. Тимът от Източна Франция откри резултата в 17-ата минута с попадение на Адриен Томасон. В средата на втората част монегаските останаха с човек по-малко, след като Самуел Грандсир получи директен червен картон. В 84-ата Лебо Мотиба удвои за елзасците, а в самия край на мача гостите стигнаха до почетен гол, дело на Юри Тилеманс от дузпа.

По този начин Монако продължава да затъва и след напускането на доскорошния наставник Леонардо Жардим. Тимът записа четвърта поредна загуба и вече е в зоната на директно изпадане с актив от едва шест точки и само по-добрата голова разлика от Гинган остава тима малко над дъното на подреждането. Страсбург от своя страна вече е на шеста позиция с 15 точки.