Нов мач по образец и Вердер се вклини между Борусия (Д) и Байерн

Вердер (Бремен) пак впечатли с хубав футбол и записа нова победа в Бундеслигата, с което се завърна на втора позиция в класирането на три точки от лидера Борусия (Дортмунд). Отборът на Клаудио Писаро и Макс Крузе надви традиционно трудния Шалке 04 с 2:0 и то на неговия стадион. В центъра на вниманието обаче попадна 21-годишният играч на гостите Максимилиан Егещайн. Юношата на Вердер вкара и двата гола след много красиви изстрели. Младокът реализира първото попадение две минути преди почивката, а в 66-ата удвои.

Освен това футболистите от Бремен пропуснаха няколко много добри възможности за трети гол.

Отборът на Шалке пропусна да изравни за 1:1 в 58-ата минута, когато Гуидо Бургщалер излезе сам срещу вратаря, но Иржи Павленка спаси сигурен гол. В 88-ата стражът пак се намеси отлично след удар с глава на Марко Ут, като след това и гредата му помогна.

В предишните си два двубоя “миньорите” бяха записали победи и това вдъхна надежди, че тимът е превъзмогнал кризата от онези пет последователни поражения, но тази вечер се видя, че това далеч не е така. Сребърните медалисти са единствените без равенство в Бундеслигата и са на 16-о място. Сега тях им предстои тежка седмица, в която първо в сряда ще гостуват на Галатасарай в Шампионската лига, а след това в неделя ще спорят с РБ (Лайпциг) на “Ред Бул Арена”.

Вердер пък ще продължи борбата за призовите места с домакинство на Байер (Леверкузен).