Рилски излъга Берое за 3 от 3

Рилски спортист (Самоков) спечели драматично домакинството си на Берое (Стара Загора) с 94:93 (27:25, 26:23, 21:27, 20:18) в дербито от третия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров постигнаха трета поредна победа в Лигата, а за Берое това е първа загуба за сезона.

В началото домакините започнаха по-организирано и спечелиха двете части съответно с 27:25 и 26:23, за да поведат с 53:48 на почивката. След подновяването на играта баскетболистите на Берое направиха страхотна трета част, която приключи при 27:21. Развръзката беше оставена за четвъртата част и по-специално за последните секунди, в които Йордан Бозов вкара три последователни точки от наказателната линия и Рилски спортист обърна резултата в своя полза. Частта приключи при 20:18 за домакините, които се поздравиха и с крайния успех в двубоя. Бозов за пореден път беше герой за своя тим. Той реализира последните шест безответни точки за Рилски спортист. Първо Бозов вкара тройка 52 секунди преди края, а 11 секунди преди сирената беше фаулиран и реализира трите наказателни удара.

И двата отбора бяха без основни играчи - Рилски спортист без Дерек Райт, който страда от контузия, а Берое без Тихомир Желев. За победителите Йордан Бозов наниза 20 точки и добави 7 асистенции и 6 борби, 19 точки и 6 асистенции записа Златин Георгиев, а 13 точки вкара Усман Баро. За Берое Конър Франкамп наниза 23 точки, 19 реализира Николай Стоянов, а с 16 точки и 8 борби се отличи Джеймс Уайт.