Едмънд и Монфис ще спорят за титлата в Антверп

Водачът в схемата Кайл Едмънд (Великобритания) и номер 6 Гаел Монфис (Франция) се класираха за финала на турнира по тенис в белгийския град Антверп с награден фонд 612 755 евро.

Британецът елиминира на полуфиналите четвъртия в схемата Ришар Гаске (Франция) с 6:3, 6:4 за 77 минути. Едмънд наниза 16 аса и направи два пробива от 11 възможности в мача.

Гаел Монфис победи втория поставен Диего Шварцман (Аржентина) с 6:3, 6:4 за 77 минути. Французинът записа 10 аса и три пъти спечели подаването на съперниката си, за да стигне до успеха.

Кайл Едмънд няма спечелена титла в кариерата си до момента, а Монфис ще търси втори трофей за годината и осми в професионалната си кариера. Французинът е спечелил единствената си среща срещу Едмънд до момента - на "Уимбълдън" през миналата година.