Марица (Пд) продължава без загуба на Югоизток

Отборът на Марица (Пловдив) извоюва важна победа с 3:2 над тима на Черноморец в Бургас в среща от XI кръг на Югоизточната Трета лига, играл се на помощния терен на стадион “Черноморец”. “Жълто-сините” стигнаха до успеха след много добра тактическа дисциплина, като тимът търпеливо изчакваше своите моменти в мача. Домакините също имаха своите възможности в двубоя, но Марица в нито един момент не изпусна водачеството в резултата.

През първата част домакините бяха малко по-активни, но пловдивчани контролираха ситуацията. Маломерният терен често създаваше проблеми на футболистите. В 20-ата минута Айкут Янъков бе заменен, след като бе контузен. В игра влезе Пламен Табаков, който трябваше да играе като нападател. Именно той в 40-та минута откри резултата в полза на Марица. Табаков получи пас зад отбраната на домакините, справи се с защитник в синьо и насочи добре топката, реализирайки втория си гол през сезона.

Втората част започна равностойно, а домакините първи стигнаха до опасности пред противниковата врата, но Илия Николов се справяше със всичко до този момент. В 69-ата минута Тодор Тимонов отправи силен и коварен удар от около 30 метра, който стражът на “акулите” изби. Запрян Запрянов обаче посрещна топката с глава и удвои резултата. Четвърт час преди края домакините намалиха резултата и надеждите им да вземат нещо от този мач се завърнаха. Младият Милен Танчев сложи точка на спора, след като с хубав, плътен удар по земя от около 20 метра направи 1:3 в 86-ата минута на мача. В малкото оставащо време домакините все пак успяха да върнат едно попадение в самия край на мача.

Така Марица записа поредна важна победа и с актив от 24 точки, но и с мач по-малко, заема второ място, като мачът на лидера Загорец (Нова Загора) с Левски (Карлово) е утре. Тимът от “Кършияка” е единственият в групата, който продължава да няма загуба от началото на сезона! В следващия кръг Марица е домакин на Сокол (Марково). Двубоят е на 27 октомври, събота, от 16:00 часа, на стадион “Марица” в Пловдив.