Терорът на ПСЖ из Франция продължава с пълна сила (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен продължава да мачка всичко по пътя си към нова титла на Франция. Парижани постигнаха десета поредна победа в Лига 1 и вече са с десет успеха от десет мача. Играчите на Томас Тухел разбиха с 5:0 Амииен в двубой от десетия кръг на първенството.

ПСЖ за пореден път показа, че няма никаква конкуренция в местния шампион, като попаденията бяха дело на Маркиньос, Адирен Рабио, Юлиан Дракслер, Килиан Мбапе и Муса Диаби.

Първите две попадения паднаха след ъглови удари. И в двата случая Анхел ди Мария центрира отлично и първо Маркиньос, а след това Рабио вкараха, което бе крайният резултат на почивка.

В началото на вторто полувреме гостите опитаха да тръгнат по-смело напред. Те имаха териториално предимство, докато ПСЖ намали оборотите. Все пак в края на мача гостите показаха какво могат при контраатаки и стигнаха до нови три попадения в последните десет минути. Първо Дракслер вкара с глава в 80-ата минута, а само 120 секунди по-късно след многоходова комбинация Мбапе вкара четвърти гол. В самия край на срещата резервата Диаби оформи финалното 5:0 със самостоятелна акция.

Така ПСЖ събра 30 точки в актива си и са отборът с най-добър старт в историята на Лига 1. Парижани са само на една победа от рекорда за най-добро начало на тим от петте най-силни първенства - 11 на Тотнъм от сезон 1960/61. Вторият в Лига 1 в момента е на цели 11 точки от столичани и титлата на ПСЖ може да дойде рекордно рано този сезон. Амиен от своя страна е на 17-о място с десет точки.