Атлетико загуби точки и пропусна да излезе начело

Отборите на Виляреал и Атлетико Мадрид направиха 1:1 в дуел от деветия кръг на Примера дивисион. Филипе Луиш даде преднина на “лос колчонерос” в 52-ата минута, а Марио Гаспар изравни в 65-ата. Мадридчани изпуснаха възможност временно да излязат начело в класирането.
Никола Калинич замени Диего Коща в атаката на “дюшекчиите”. Диего Симеоне не изневери на любимото 4-4-2, вкарвайки в центъра на защитата Люка Ернандес вместо Диего Годин. Хави Кайеха възложи най-нападателни функции на Жерард Морено, подкрепян от Санти Касорла, Пабло Форналс и Алфонсо Педраса.
Първото полувреме на “Естадио де ла Серамика” беше сравнително равностойно, поглеждайки основните футболни показатели. Никой от двата тима не успя да се разпише въпреки няколко много добри възможности. В шестата минута Хосе Хименес насочи над гредата. В 13-ата Морено изскочи на чудесна позиция след подаване на Марио Гаспар, ала не нанесе добър удар. В 16-ата играчите на Чоло Симеоне поискаха дузпа за игра с ръка. След консултация с ВАР съдията реши, че няма нарушение на правилата.
В 25-ата Калинич овладя на гърди в наказателното поле и опита шут от въздуха - бранител на “жълтите” застана на точното място и извади топката в корнер. Минута по-късно Гризман шутира малко по-високо от необходимото. В 33-ата Форналс също не уцели целта от много добра позиция. При следващата атака на “подводницата” Ян Облак показа класа, отразявайки опасен удар на Хауме Коста.
В 50-ата минута домакините поискаха дузпа при съмнителна ситуация за игра с ръка на Люка Ернандес. Съдията прецени, че няма нарушение. Две минути по-късно гостите от Wanda Metropolitano отбелязаха гол. Гризман центрира, а в опит да изчисти Фунес Мори едва не си отбеляза автогол, като нацели напречната греда. Филипе Луиш имаше щастието да бъде на точното място за добавка и реализира с глава - 0:1. В 57-ата Жерард Морено се озова сам срещу Ян Облак и словенският страж показа защо е считан за един от най-добрите в света. В 65-ата момчетата на Хави Кайеха стигнаха до изравняване. Карлос Бака центрира, получи се суматоха и Марио игрa съобразително и отбеляза от десет метра - 1:1.
До края Облак запази точката за своя тим. В 74-ата той се справи с Жерард Морено, а минута по-късно спаси очи в очи срещу Бака. В 84-ата Морено само трябваше да чукне в мрежата, но не стигна до кълбото. Последната голова възможност беше пред Тома Льомар в 89-ата минута.