Футболист от Арсенал донесе разликата в мача на Хофенхайм

Преотстъпеният от Арсенал младок Рийс Нелсън впечатли с два гола за Хофенхайм при успеха с 3:1 над Нюрнберг на чужд терен в среща от 8-ия кръг на германския елит. 18-годишният англичанин вече има четири попадения за само 164 минути на терена, с което затвърждава отличните впечатления, които взетите от Острова таланти оставят в Бундеслигата засега.

Победата обаче е едва трета за Хофе, който трудно съвместява задълженията си в първенството с тези в Шампионската лига. Гостите стартираха слабо и позволиха на Нюрнберг да излезе напред. В 18-ата минута бившият играч на Лудогорец Вирджил Мисиджан беше изблъскан в наказателното поле и съотборникът му Хано Беренс беше точен от дузпа.

Обратът стана факт след почивката в типичния за тима на Юлиан Нагелсман начин. Нелсън се отчете с две бързи попадения в 50-ата и 57-ата минути, а влезлият на полувремето Адам Салай покачи на 3:1 в 67-ата минута след отлична асистенция отдясно на Павел Кадержабек, който беше подал и за първия гол на неговия отбор.

Във вторник Хофенхайм очаква Лион в битка от Шампионската лига, а след това ще приеме и Щутгарт.

Нюрнберг, който е на 14-о място, ще получи нов шанс да се докаже пред феновете на своя стадион в сблъсъка с Айнтрахт (Франкфурт) след седмица.