Юве с първа издънка! Само Кристиано не стига (видео+галерия)

Италианският шампион Ювентус не успя да победи Дженоа и записа първи мач през сезона, в който се разминава с пълния комплект точки. Срещата в Торино завърши 1:1, като гостите заслужиха равенството с показания характер срещу фаворит №1 в Серия "А". Мегазвездата Кристиано Роналдо откри резултата в 18-ата минута, но в 68-ата нисичкият Даниел Беса изравни с глава.

Старата госпожа започна с Марио Манджукич на върха на атаката, на когото помагаха Роналдо и Хуан Куадрадо. На пейката остана аржентинската звезда Пауло Дибала, получил лека травма в проверката на "гаучосите" срещу Бразилия. В центъра на почти всичко интересно пред румънския страж на "грифоните" Йонуц Раду бе CR7, който още в началото нацели страничната греда след чудесен изстрел с глава. В 18-ата минута бившият ас на Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид намери мрежата. Добър пробив на Жоао Кансело отляво завърши с гол на Кристиано отблизо. Португалецът се оказа на точното място и след разбъркване мушна топката в мрежата.

След почивката играта придоби друг оттенък. Футболистите от Генуа погледнаха смело към вратата на Войчех Шчесни, което доведе до някои опасности пред полския страж на "зебрите". Той успя да отрази удар на сънародника си Кшищоф Пьонтек, който бе сравнително "тих" тази вечер. Голмайсторът на Дженоа записа първи двубой от началото на сезона, в който не бележи попадение.

В 67-ата минута обаче Шчесни трябваше да вади топката от своята врата. При странна ситуация отбраната на Юве "заспа", което позволи на Кристиан Куаме да намери Беса на няколко метра от голлинията и халфът изравни. Малко преди центрирането на Куаме топката тупна на аутлинията, но остана в игра, което притъпи вниманието на опитната защита на домакините.

След това Масимилиано Алегри вкара в игра Дибала, който излезе на добра стрелкова позиция в 71-ата минута. Шутът на аржентинеца с левия крак обаче премина покрай целта. Десетина минутки преди края на игрището се появи и Федерико Бернардески, но и той не помогна на шампионите.