Ламела и Лорис донесоха победата на Тотнъм в дербито с Уест Хам (видео)

Тотнъм победи с 1:0 Уест Хам като гост в лондонското дерби от деветия кръг на Премиър лийг. Благодарение на този успех "шпорите" се завърнаха в топ 4 и ще останат там поне до понеделник. Ерик Ламела (44') вкара единственото попадение, с което донесе седми успех на Тотнъм в шампионата от началото на сезона. През второто полувреме Юго Лорис направи три важни спасявания, с които допринесе значително за победата на гостите.

Мануел Пелегрини бе направил две промени - Роберт Снодграс и Аарън Кресуел стартираха вместо Педро Обианг и Артур Масуаку. Бен Дейвис започна за Тотнъм за сметка на контузения Дани Роуз. Ерик Ламела пък бе предпочетен да стартира вместо Сон, който остана на скамейката за началото. Там бяха и възстановените от контузии Кристиан Ериксен и Муса Дембеле.

Двубоят бе изключително равностоен до 40-ата минута, когато Ярмоленко получи тежка травма и бе изнесен на носилка. Четири минути след това Тотнъм поведе. Трипиър изведе отдясно Сисоко, който проби добре в наказателното поле и центрира меко към Ламела. Аржентинецът засече с глава, пращайки топката в далечния ъгъл - 0:1. В самия край на частта Санчес можеше да удвои, но Фабиански се намеси добре и спаси.

В 47-ата минута Арнаутович бе близо до изравнителното попадение. Австриецът засече с глава центриране на Кресуел и насочи топката към горния ляв ъгъл на вратата на Лорис, който обаче се разтегна максимално и спаси виртуозно.

В 60-ата минута отново Лорис отказа Арнаутович. Този път стражът изби удар по земя от границата на наказателното поле.
Пет минути преди края резервата Хавиер Ернандес прати топката във вратата на Тотнъм, но попадението правилно бе отменено заради засада. В добавеното време Арнаутович излезе очи в очи с Лорис, но стражът на "шпорите" отново показа класа и за трети път днес спаси своя отбор.

Тотнъм в момента заема трето място с актив от 21 точки, но по всяка вероятност ще падна с една позиция надолу след края на мача между Хъдърсфийлд и Ливърпул, които играят по-късно. В понеделник Арсенал приема Лестър и при победа отново може да изпревари градския си съперник по голова разлика.