"Шейховете" с убедителен успех над Асеновец

Нефтохимик извоюва внушителна победа в XI кръг на Югоизточната Трета лига. На стадион Лазур момчетата на старши-треньора Диян Петков се наложиха над Асеновец с 6:1.

Първата част завърши при резултат 2:1. „Шейховете откриха резултата в 23-та минута, чрез Стойко Иванов. Той се разписа с удар извън наказателното поле, след добра многоходова атака. Аванса на домакините удвои Деян Христов с плътен удар по земя от десетина метра. В 45-та минута гостите от Асеновград успяха да намалят на 2:1 след бърза контраатака.
В самото начало на втората част Михаил Георгиев покачи на 3:1. След още пет минути игра, Цветомир Цонков, след добре развита атака, нахлу в наказателното поле и прехвърли стража на Асеновец за 4:1. Деян Христов бе точен за 5:1 в 61-ва минута. Опитният нападател се разписа с глава след добро центриране на младия Йолиян Милков. Деян Христов оформи и крайното 6:1, записвайки хеттрик. Той засече перфектно центриране отдясно на Даниел Стоянов.

В следващия кръг „шейховете“ ще гостуват на Розова долина /Казанлък/, на 27-ми октомври, в 16:00 ч.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Стоян Калев, Станислав Жеков, Цветан Чахов, Йолиян Милков, Цветомир Цонков (`56 Стивън Славков), Михаил Георгиев (`63 Даниел Стаматов), Даниел Стоянов, Стойко Иванов (`63 Кристиян Мирославов), Деян Христов, Цветан Филипов