Пирин удари Локо (ГО) като гост след силен мач на младок

Отборът на Пирин (Благоевград) победи с 2:0 като гост Локомотив (Горна Оряховица) в мач от 11-ия кръг на Втора лига. “Орлетата” изиграха един от най-качествените си мачове от началото на сезона и можеха да стигнат и до по-изразителен успех.

Много силен двубой изнесе крилото Цветомир Вачев, който постепенно се превръща в основен футболист за тима от Благоевград. Младокът откри резултата в 33-ата минута, след като се освободи елегантно от защитник и прати топката в обратния на вратаря ъгъл. След това Вачев продължи да тормози отбраната на бившия си отбор, като само намесите на Евегни Александров предотвратиха втори гол за юношата на Славия.

През втората част Пирин продължи да е по-активният тим на терена и логично стигна до второ попадение. Димитър Благов се разписа след опит за центриране, който се оказа неспасяем удар и така подпечата успеха на гостите.

По този начин Пирин излезе от опасната зона и вече има актив от 12 точки, което му отрежда 11-а позиция. Локо (ГО) от своя страна спря серията си от три поредни победи и остава с 14 точки на осмо място.

Локомотив (Горна Оряховица) - Пирин (Благоевград) 0:2 (съставите тук)
0:1 Вачев (33)
0:2 Благов (69)