Царско село се затрудни, но взе ценни три точки след голово шоу срещу Поморие (галерия)

Лидерът във Втора професионална лига Царско село се завърна на победния път, след като победи с 4:1 като домакин Поморие в двубой от XI кръг на шампионата. Категоричната победа обаче не дойде никак лесно за тима на Никола Спасов, който трябваше да стига до пълен обрат, след като в 22-ата минута се оказа изоставащ в резултата след гол на Живко Хаджиев.

Впоследствие обаче, след голове на Георги Минчев (46’), Реян Даскалов (69’, 85’) и Георги Хашев (89’), водачът в групата записа девета победа през настоящата кампания и прибави ценни три точки към актива си. Така Царско село събра 28 на сметката си и поне временно се откъсна на осем пред втория Монтана. Поморие на Радослав Боянов пък остана пети със 17 точки.

67 Царско село - Поморие

Първата добра възможност за гол в срещата се откри пред домакините. В 13-ата минута бившият футболист на Левски и Локомотив (Пловдив) Илиян Йорданов проби отляво и центрира отлично, но от близко разстояние Емануел Манев стреля в аут. Пет минути по-късно играчите на Никола Спасов имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Живко Хаджиев след удар на Китан Василев с глава. Главният съдия Благой Манов обаче не сметна за нужно да покаже бялата точка и остави играта да продължи.

Именно Хаджиев бе замесен в следващата ключова ситуация, след която гостите от Поморие изненадващо поведоха в резултата. Капитанът на “царете” Веселин Минев фаулира Борис Тютюков, Християн Казаков центрира от фаул и с глава точно Хаджиев простреля Росен Андонов за 1:0.

Веднага след попадението момчетата на Никола Спасов тръгнаха да търсят бързо изравняване, но 120 секунди по-късно късметът не бе на тяхна страна. Удар с глава на Реян Даскалов бе избит по чудесен начин от Димитър Тодоров, а след последвалото разбъркване никой от играчите в червено не успя да прати топката в мрежата му.

Срещата започна ударно за домакините след почивката, които изравниха буквално с гол от съблекалнята. Илиян Йорданов отново центрира отлично и намери голмайстора Георги Минчев, който не сгреши - 1:1. Секунди след подновяването на играта Царско село можеше да стигне и до пълен обрат, но ударът на Минчев срещна напречната греда.

На свой ред футболистите на Радослав Боянов отново можеха да шокират домакините, като стигнат до втори гол, но пропуснаха много добра възможност. Топреализаторът на Поморие през настоящия сезон Живко Петков се озова очи в очи с вратаря Росен Андонов, но не успя да го преодолее.

В 59-ата минута лидерът във Втора професионална лига можеше да стигне до пълен обрат, след като получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар след нарушение срещу голмайстора Минчев. Потърпевшият сам застана зад топката и стреля в долния десен ъгъл, но Димитър Тодоров спаси.

Десет минути по-късно водачът във временното класиране все пак успя да обърне резултата. Йорданов центрира от фаул, защитник на Поморие изчисти топката, но тя попадна в Реян Даскалов, който с удар извън наказателното поле я прати в горния десен ъгъл на Тодоров. В 71-ата минута Георги Хашев изправи на нокти Никола Спасов, след като бе много близо до това да намери собствената си врата след слаб опит за изчистване на топката след центриране.

Пет минути преди края на двубоя домакините получиха за втори път правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, в случая след игра с ръка на Тодор Таушанов. Този път зад топката застана Реян Даскалов, който не сгреши и реализира гола на успокоението. Минута преди края пък точка на спора сложи Хашев, който засече ново отлично центриране на Илиян Йорданов и оформи крайното 4:1 в полза на Царско село.