Борусия (Дортмунд) и Пако отново пълнят мрежи (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) разби като гост с 4:0 Щутгарт в мач от осмия кръг на Бундеслигата. “Жълто-черните” на Люсиен Фавър продължават да водят в класирането с четири точки пред шампиона Байерн (Мюнхен). Джейдън Санчо (2), Марко Ройс (23), Пако Алкасер (26) и Максимилиан Филип (85) донесоха нова изразителна победа за вестфалци, които вече са вкарали цели 27 попадения в рамките на осем шампионатни мача. Разярилият се голов хищник Пако Алкасер реализира седмото си попадение при седмия си точен удар от началото на сезона в германското първенство и продължава да изумява с невероятната ефективност пред вратата.
Още във втората минута “жълто-черните” стигнаха до откриване на резултата не и без помощта на късмета. Марко Ройс нахлу опасно в наказателното поле и потърси подаване, топката рикошира в крака на защитник и стигна до Джейдън Санчо, който стреля, кълбото отново се отби от крака на бранител, залъга вратаря и попадна в мрежата - 0:1. Вестфалският тим успешено развиваше скоростни атаки и се възползваше от празните пространства пред вратата на Рон-Роберт Цийлер.
В 23-ата Ройс напредна отдясно, подаде фино към включилия се Лукаш Пишчек, той центрира ниско, Алкасер умишлено остави топката и позволи на Ройс да отбелжи за 0:2 с удар в далечния ъгъл. Три минути по-късно “бушуващият” Пако продължи невероятната си голова серия. Защитник на “мерцедесите” сбърка фатално при ниско подаване и на практика позволи на Ройс и Пако Алкасер да се изправят срещу вратаря. Германецът подаде към испанския голаджия, който много елегантно копна топката над излезлия напред Цийлер - 0:3.
Втората част започна с няколко много добри възможности за домакините. В 49-ата минута Ерик Томи шутира близо до гредата в аут. Сантиаго Аскасибар пропусна две минути по-късно, а в 54-ата и Марио Гомес не се справи със задачата да отбележи. След първоначалния натиск гостите установиха контрол върху двубоя и постепенно отказаха своя съперник. В 85-ата Максимилиан Филип вкара за 0:4 след прекрасен удар ниско долу близо до далечната греда.