Касаткина стигна до титлата в Москва

Представителката на домакините Дария Касаткина спечели титлата на турнира за купата на Кремъл в Москва с награден фонд 867 766 долара. На финала 21-годишната рускиня, шеста поставена в основната схема, победи квалификантката Онс Джабор от Тунис с 2:6, 7:6(3), 6:4 за 2:03 часа игра.

В решаващия трети сет Касаткина поведе с 5:3 след пробив. В деветия гейм тя сервираше за крайната победа, но пропусна мачбол и загуби подаването си. В десетия гейм рускинята стигна до нов пробив и затвори срещата с втория си мачбол.

За Касаткина, 14-а в световната ранглиста, това е втора титла в кариерата. Миналата година тя отново игра на финала, но загуби от германката Юлия Гьоргес. Онс Джабюр е първата тенисистка от Тунис, която се класира за финал на турнир на WTA.