Байерн показа позабравеното си лице (видео)

Байерн (Мюнхен) остави слабите резултати в миналото, след като надви Волфсбург с 3:1 на гост в среща от 8-ия кръг на Бундеслигата. Така шампионите прекъснаха лошата серия от четири срещи без успех във всички надпревари и вече са на трета позиция в класирането. Роберт Левандовски вкара два гола - в 30-ата и 48-ата минути, преди “вълците” да намалят чрез Ваут Вегхорст в 63-ата. Ариен Робен беше изгонен в 58-ата минута, но баварците не се огънаха и Хамес Родригес подсигури победата им в 72-ата минута.
Получилият вот на доверие Нико Ковач заложи на Хамес Родригес, Серж Гнабри и Ариен Робен, а на пейката седнаха Франк Рибери и Томас Мюлер.
Волфсбург вече е в серия от шест срещи без успех в първенството. Бруно Лабадия гласува доверие в нападение на новия си таран Ваут Вегхорст, а за Адмир Мехмеди, Юнус Мали и Даниел Гинчек нямаше място в стартовите 11.

Байерн можеше да поведе още в 3-ата минута, когато Левандовски изведе Гнабри, но вратарят Коен Кастеелс не сгреши с излизането си.
В 12-ата капитанът на "вълците" пак се намеси отлично, спасявайки изстрел на Хамес от фал.
В 18-ата домакините претендираха за нарушение на Никлас Зюле срещу Максимилиан Арнолд пред наказателното поле, но арбитърът Гуидо Винкман не даде такова и дори не прибягна до употребата на ВАР. На повторенията обаче се видя, че като че ли бранителят на Байерн не играе чисто.
В 25-ата Робен заложи на силния си ляв крак при шут по земя, който затрудни стража на Волфсбург, но при добавката Левандовски не съумя да насочи по-стабилно и голът се размина отново.
Нищо обаче не можеше да помогне на Кастеелс в 30-ата минута. Тогава Тиаго Алкантара хитро пропусна топката и това изведе Лева сам срещу вратаря, а след това беше лесно за нападателя - гол за 1:0.
Второто попадение на сметката на полския реализатор дойде в третата минута след почивката. Тогава той пресече подаване на Вилиам към вратаря и Байерн дръпна с 2:0.
В 53-ата минута настъпи раздвижване сред феновете на Волфсбург, когато Вегхорст изскочи зад защитата на баварците и беше фаулиран в наказателното поле, а реферът посочи бялата точка. Веднага обаче се намеси страничният съдия, който сигнализира за засада при атаката и така гостите се измъкнаха.
Мюнхенци сами си докараха главоболие, след като в 58-ата минута Робен беше изгонен от игра. Той имаше един жълт картон за симулация от първото полувреме, а този път извърши ненужно грубо нарушение и трябваше да напусне терена.
Лабадия веднага вкара двама нападатели и постави Байерн под напрежение. Резултатът не закъсня и в в 63-ата Вегхорст заби за 1:2.
Попадението в мрежата на Нойер обаче не даде очаквания стимул на домакините да продължават в същия дух. Инициативата пак остана у гостите и в 72-ата Левандовски изведе Хамес за 3:1.
До края гостите не срещнаха проблеми със запазването на резултата.

През идната седмица Байерн го очакват нови две визити - във вторник на АЕК в Шампионската лига и после през уикенда на Майнц 05 за първенство.
Волфсбург пък продължава да пада в класирането.