Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Иван Русев достигна до четвъртфиналите в Гърция

Иван Русев достигна до четвъртфиналите на сингъл мъже на международния турнир по бадминтон в гръцкия град Ханя с награден фонд 10 хиляди долара. Русев, шести поставен в схемата, победи в първите два кръга съответно Анди Цай (Швеция) с 21:15, 21:13 за 50 минути и Сьоен Тофт (Дания) с 14:21, 21:16, 21:13 за 65 минути, а на четвъртфиналите отстъпи пред номер 3 Иика Хейно (Финландия) в оспорван мач с 20:22, 18:21 за 50 минути. Даниел Николов отпадна в първия кръг на сингъл след загуба от номер 4 Каран Раджан Раджараджан (Индия) с 15:21, 15:21 за 43 минути.

Българите постигнаха победа и загуба в турнира на двойки мъже. Русев и Николов първо надделяха над представителите на домакините Панайотис Скарлатос и Джордж Галвас с 21:16, 21:18 за 25 минути, а след това допуснаха поражение от Васанта Кумар Раганатха и Ашит Сурия (Индия) с 15:21, 15:21 за 31 минути.