ЦСКА 1948 гръмна два пъти край морето и запази място в челото

Отборът на ЦСКА 1948 записа успех в 11-ия кръг на Втора лига. Футболистите на Петко Петков победиха с 2:0 Несебър при гостуването си на стадиона край морето. Попаденията за "червените" реализираха нападателите Андон Гущеров и Светослав Диков.

Първият се разписа в 35-ата минута със своя седми гол от началото на сезона. Гущера, както е известен сред феновете, се намира в много добра форма през тази есен и логично е стрелец №1 на ЦСКА 1948. В 51-ата минута Диков намери мрежата след центриране на Томислав Павлов за 2:0. С попадение се размина полузащитникът Диян Димов. Виейрата прати топката в напречната греда през първото полувреме.

След днешната победа столичани събират актив от 20 точки и запазват позиция в гъстото пространство между второто и петото място на втория ешелон. Несебър пък трябва да се надява на по-добри дни, защото тимът на Николай Жечев се приближава до червената зона на класирането.

НЕСЕБЪР - ЦСКА 1948 0:2

0:1 Гущеров (35)
0:2 Диков (51)

Стартовите състави:

Несебър: Здравков, Пюскюлю, Молдованов, Али, Баев, Димов, Ташолов, Яшар, Цачев, Халил, Апостолов

ЦСКА 1948: Вълков, Генчев, Дяков, Стоичков, Слаев, Буров, Павлов, Сандански, Димов, Диков, Гущеров