Царско село би в мач с 5 гола, останалите претенденти без грешка - резултати и класиране във Втора лига

Ожесточената борба за върха във Втора лига се поднови този уикенд след паузата покрай мачовете на националните отбори в турнира Лига на нациите. Лидерът във втория ешелон Царско село се поизмъчи, но спечели с 4:1 домакинството си на приятната изненада през настоящата кампания Поморие.

Играчите на Никола Спасов стигнаха до пълен обрат срещу момчетата на Радослав Боянов, след като първо губеха в резултата, а след това до 69-ата минута играеха при равен резултат. В крайна сметка, след вихрени последни минути, "царете" стигнаха до категоричния успех и увеличиха на 28 точки актива си.

Вторият в подреждането - Монтана, стигна до успеха в регионалното дерби срещу опашкаря Кариана (Ерден). Футболистите на Ферарио Спасов победиха с 2:1 абсолютния дебютант в елита и запазиха дистанцията от пет точки до столичния лидер. Момчетата на Феро единствени продължават да бъдат непобедени в групата. До момента доскорошният участник в елита има шест победи и пет равенства.

Трети в подреждането, на три точки зад "сините" от "Огоста" вече е друг от големите претенденти за промоция в елита - Арда (Кърджали). Тимът от "Арена Арда" спечели с 2:0 гостуването си на Добруджа в Добрич и вече има 20 точки на сметката си. Със същия брой точки е и ЦСКА 1948. Воденият от Петко Петков отбор спечели с 2:0 визитата си на Несебър по-рано днес и закръгли на 20 точковия си актив.