Реал Мадрид се сгромоляса още веднъж и постави срамен рекорд (видео)

Великият Реал Мадрид регистрира поредна издънка. Този път тимът загуби с 1:2 домакинството си на Леванте в мач от 9-ия кръг на Ла Лига, с което записва четвърто поражение в последните си пет двубоя във всички турнири. Освен това възпитаниците на Юлен Лопетеги поставиха нов антирекорд в клубната си история - по брой минути без попадение - 481.
Рафаел Варан допусна две груби грешки до 13-ата минута, от което гостите се възползваха и дръпнаха с 2:0 след попадения на Хосе Моралес в 7-ата и на Роджър Марти от дузпа в 13-ата. В 72-ата Марсело намали, но топката така и не влезе за втори път в мрежата на "жабчетата". Освен всичко "лос бланкос" нямаха и шанс, след като удариха три греди, а две техни попадения бяха отменени правилно след намесата на ВАР.
Новият гаф идва седмица преди голямото дерби с Барселона на "Камп Ноу". Реал дори рискува да се озове зад осмо-девето място в класирането в зависимост от останалите резултати от кръга.
През април 1985 г. Реал беше записал 464 минути без гол в рамките на пет двубоя, но този следобед това постижение остана в историята.
Треньорът Юлен Лопетеги реши да остави на пейката Карим Бензема, Тони Кроос и Гарет Бейл, а шанс да води атаката получи Мариано Диас. Иско влезе в халфовата линия, а Лукас Васкес и Марко Асенсио трябваше да пробиват по крилата.

Гостите от Леванте пък започнаха много слабо сезона, но в двете си най-скорошни срещи преди тази в Примера постигнаха победи. Те заложиха в нападение на голаджиите си Хосе Моралес и Роджър Марти, което пак се оказа правилен ход.
Сблъсъкът започна обещаващо с по една добра атака и за двата тима в първите две минути. Веднага направи впечатление спокойствието, с което футболистите на Леванте действаха.
В 7-ата минута те изненадаха "лос меренгес" с гол. Рафаел Варан допусна нетипична за себе си грешка, като не успя да пресече подаване към Моралес. Нападателят на гостите излезе сам срещу вратаря, преодоля го и реализира на празна врата за 0:1.
Само след пет минути Варан допусна нов гаф. Световният шампион игра с ръка и след консултация с ВАР главният рефер отсъди дузпа, след като беше преценено, че бранителят нарушава правилата в наказателното поле. Марти хладнокръвно реализира удара от 11-те метра и "Сантиаго Бернабеу" изпадна в шок.
В 17-ата минута момчетата на Лопетеги започнаха да празнуват попадение, но след нова намеса на видеотехнологията то беше отменено. Серхио Рамос засече с глава центриране от корнер, топката срещна напречната греда и тупна на голлинията, след което Марко Асенсио я вкара в мрежата. На повторенията обаче се видя, че последният е бил в положение на засада и попадението правилно не беше зачетено.
Столичани атакуваха яростно в търсене на гол и в 26-ата само малшансът ги спря след включване на Марсело.
В 33-ата Лукас Васкес шутира с неудобния си ляв крак и Ойер с лекота спаси.
Секунди по-късно се стигна до втора греда в ущърб на Реал. Този път ударът дойде от Мариано Диас, а веднага след това вратарят на Леванте "извади" коварна топка, която летеше към горния му десен ъгъл.
В стремежа си да бързо да се върне в срещата победителят в Шампионската лига се оголи в защита и на два пъти се размина с трето попадение.
В 43-ата минута Лукас Васкес направи най-сериозния пропуск за Реал, а веднага в ответната атака гостите матираха защитата в бяло за трети гол, но той не беше признат заради засада.
На полувремето в игра за Мадрид се появи Гарет Бейл за сметка на Одриосола, а Лукас Васкес се върна в защита.
Промяната обаче не донесе бърз резултат. Уелският нападател се прояви чак в 61-вата минута, когато затрудни стража на Леванте.
Лопетеги вече беше вкарал и Бензема, и Дани Себайос.
В 65-ата Бейл застраши гостите с изстрел от пряк-свободен удар, но Ойер пак беше на място.
Все пак в 72-ата минута Реал стигна до гол, реализиран от Марсело с десния крак.
В 76-ата пак гредата се притече на помощ на "жабчетата", като този път шутът беше на Бензема.
Три минути преди изтичането на редовното време Мариано отново пробва късмета си, но и този път Ойер спаси.
В 88-ата Диас все пак добута кълбото в мрежата, но беше в положение на засада след атака на Бензема и правилно това не беше отбелязано като гол.
В добавеното време футболист на Леванте излезе сам срещу Куртоа, но стреля в аут.
Във вторник Реал пак играе на "Бернабеу", като е домакин на Виктория (Пилзен) в Шампионската лига. Ел Класико е следващата неделя.