Нов шамар за Рома! "Вълците" загубиха от СПАЛ на "Олимпико" (видео)

Тимът на Рома претърпя поражение на собствения си стадион “Олимпико” в Рим с 0:2 от СПАЛ в първия мач от 9-ия кръг на Серия “А”. Андреа Петаня (38-дузпа) и Кевин Бонифаци (56) бяха автори на головете за тима на СПАЛ, който заема 13-о място в класирането с 12 точки. Рома е на шеста позиция с 14.

Още във втората минута Стефан Ел Шаарауи имаше възможност да даде преднина на Рома в резултата.  “Малкия фараон”, който се намираше в наказателното поле, получи пас отляво, но ударът му бе твърде слаб и не затрудни стража Ваня Милинкович-Савич.
Малко след това Един Джеко тества Милинкович-Савич с удар от дъгата на наказателното поле, а в 17-ата минута босненската “деветка” на “вълците” пропиля страхотен шанс за гол. Джеко получи блестящ извеждащ пас и изскочи сам срещу сръбския вратар на СПАЛ, но шутът му бе неубедителен и братът на звездата на Лацио Сергей Милинкович-Савич не позволи да бъде преодолян. Изглеждаше, че “джалоросите” контролират събитията на терена, но в 38-ата минута Андреа Петаня от дузпа изведе СПАЛ напред в резултата. Дузпата бе отсъдена за нарушение на левия бек Лука Пелегрини срещу нахлулия в наказателното поле Мануел Ладзари.
Девет минути след почивката Джеко направи фрапантен пропуск, след като получи пас от Ел Шаарауи и от съвсем близко разстояние стреля много лошо и не уцели вратата на СПАЛ.

В 56-ата минута резултатът стана 0:2. Голът бе отбелязан отново след статично положение - този път след центриране от ъглов удар. Кевин Бонифаци заби топката във вратата на Робин Олсен с глава.
Петаня бе близо да направи резултата 0:3 в 62-ата минута, но Олсен показа отлична реакция и спаси удара на нападателя. В 68-ата минута пък сантиметри разделиха Лоренцо Пелегрини от гол във вратата на Милинкович-Савич. Халфът пробва далечен изстрел и топката се отби от гредата.

Четвърт час преди края вратарят Милинкович-Савич получи втори, съответно червен картон, като изгонването му изглеждаше противоречиво. Стражът видя втора топка на терена и я хвърли към трибуните, заради което получи втория жълт картон. Секунди по-рано той бе предупреден официално заради бавене на времето.
Джеко направи поредния си голям пропуск в мача в 83-ата минута, като този път стреля твърде слабо с глава. Броени минути преди края направилият много слаб Джеко отново пропусна отлична възможност за гол, пак с неубедителен удар с глава. Буквално в последните секунди пък Петаня пропиля страхотен шанс за 0:3, но това не промени нищо и СПАЛ си тръгва с трите точки от Вечния град.