Ботев Пд с трета поредна победа - куп пропуски и гол от засада спряха Черно море в Пловдив (видео)

Ботев (Пловдив) постигна трета поредна победа в първенството, след като спечели с 2:1 домакинството си на Черно море в мач от 12-ия кръг на Първа лига. Канарчетата взеха преднина от два гола след точни изстрели на Антонио Вутов (21) и Стивън Петков (52), а Мартин Минчев върна едно попадение в 72-ата минута.

Срещата можеше да завърши и по съвсем друг начин, ако моряците бяха вкарали част от положенията, които създадоха. През първото полувреме с два сериозни пропуска се отличи Радослав Василев, а към края на срещата сантиметри разделиха Ндонгала от това да донесе точката на своя тим.

Също така и реферите ощетиха моряците, тъй като голът на Стивън Петков за 2:0 бе от засада.

Гостите можеха да открият резултата още в 6-ата минута. Тогава Макенджиев улови центриране от корнер и след 50-метров пас изведе Радослав Василев сам срещу Кайзер. Таранът на моряците стреля, но стражът на пловдивчани чукна леко топката, което бе достатъчно да не влети в неговата мрежа, а да излезе в корнер. След неговото изпълнение не се случи нищо интересно.

Последва равностойна игра до 21-ата минута, в която канарчетата излязоха напред. Неделев направи двойно подаване с Балтанов, нахлу в наказателното поле на гостите и опита да намери свой съотборник, но бранител на моряците изби. Топката обаче попадна в Антонио Вутов, който от 5-6 метра вкара за 1:0.

Осем минути по-късно пловдивчани бяха близо до второ попадение, когато шут на Стивън Петков от 20 метра срещна дясната греда.

В 36-ата минута пред Черно море се откри втора отлична възможност за гол. Василев получи извеждащ пас и шутира от 7-8 метра в близкия ъгъл на Кайзер, но вратарят на домакините отново спаси. До края на полувремето не се случи нищо интересно и канарчетата се оттеглиха с преднина от едно попадение.

С началния съдийски сигнал за втората част Ботев наложи тотално превъзходство и опасните атаки пред противниковата врата следваха една след друга. Три минути след почивката канарчетата за малко не вкараха за втори път. Филипов центрира, Петков опита да засече, но не уцели топката. Действието на тарана обаче подлъга Макенджиев, който за малко не си вкара автогол, но в крайна сметка успя да избие в корнер. Малко по-късно, в 51-ата минута, отлична триходова комбинация на Ботев като по чудо не бе материализирана от Петков. Неделев изведе Балтанов, който пусна към централния нападател на пловдивчани. Последва шут от 8-9 метра, но Костадинов се хвърли на шпагат и спря топката преди тя да премине голлинията.

Тоталният натиск на домакините даде резултат в 52-ата минута. Тогава Стивън Петков се оказа най-съобрзазителен след центриране от корнер и покачи на 2:0. Попадението обаче трябваше да бъде отменено, тъй като таранът на пловдивчани бе в засада. След него Ботев отстъпи инициативата и моряците започнаха да атакуват все по-опасно. Далеч по-добрата им игра до края на мача даде резултат в 72-ата минута. Тогава Кононго комбинира с Ндонгала, откъсна се по лявото крило, след което намери Минчев в наказателното поле. Футболистът на моряците овладя, финтира бранител и след шут от десетина метра не остави шанс на Кайзер - 2:1.

В 89-ата минута варненци като по чудо не изравниха, когато Ндонгала засече с глава центриране от фаул, но стреля на сантиметри покрай лявата греда на Кайзер, който в тази ситуация изобщо не помръдна.

Така Ботев се утвърди в шестицата с 20 точки, колкото има и четвъртият Берое. Поражението пък изпрати Черно море на 9-то място с 15 точки.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЧЕРНО МОРЕ 2:1