Славия се разправи със Септември на "Васил Левски" (видео+галерия)

Отборът на Славия постигна лесен успех с 3:1 над Септември (София) в среща от 12-ия кръг на Първа професионална лига. Александру Бенга си отбеляза автогол във 2-ата минута, а 120 секунди по-късно и Илиян Мицански наказа последния в класирането. Третото попадение реализира Георги Йомов (62'). Точен за състава на Христо Арангелов бе Ишмаел Байду (91').
70 Славия - Септември

Двубоят започна много добре за "белите", които вкараха два гола в мрежата на Янко Георгиев след само четири минути игра. Първо Александру Бенга си заби автогол, след като Георги Йомов центрира опасно в наказателното поле, а секунди по-късно и Илиян Мицански се разписа.

Опитният нападател засече майсторски подаване на Тейнур Марем, който се включи перфектно по десния фланг.

Играчите на Златомир Загорчич пропуснаха да вкарат и трети гол. Георги Петков изрита топката към Йомов, който овладя в центъра на терена и пусна извеждащ пас към Стефан Ашковски. Крилото се озова очи в очи със стража на Септември, но ударът му мина на сантиметри от целта.

В 32-ата минута Милчо Ангелов оправи удар от близка дистанция, но коженото кълбо премина над вратата на Септември.

Секунди преди края на първата част Бенга отправи опасен удар с глава, но Георги Петков успя да избие в ъглов удар.

В 55-ата минута Мирослав Будинов центрира в наказателното поле към Крис Гади. Крилото обаче не успя да засече доброто подаване на тарана на гостите. Секунди по-късно домакините също имаха шанс да се разпишат, но Милчо Ангелов пропусна да вкара.

В 62-ата минута играчите на Славия стигнаха до трети гол. В негов автор се превърна Георги Йомов. Младият футболист се разписа след подаване на Илиян Мицански. Крилото на "белите" овладя топката и технично прати топката в мрежата на Янко Георгиев.

В 86-ата минута резервата Кристиян Пешов отправи опасен удар, но топката премина покрай вратата. Секунди преди края на срещата Ишмаел Байду оформи крайния резултат на стадион "Васил Левски".

В следващия кръг “белите” гостуват на Етър, а Септември приема Лудогорец.

СЛАВИЯ - СЕПТЕМВРИ 3:1