20-годишен сърбин с 5 гола при разгромна победа на Айнтрахт

20-годишният сръбски нападател Лука Йович отбеляза пет гола при разгромната победа на Айнтрахт Франкфурт у дома със 7:1 над Фортуна Дюселдорф на старта на 8-ия кръг в германската Бундеслига.
С успеха Айнтрахт събра 13 точки и изпревари Байерн Мюнхен в класирането, като вече е шести. Фортуна пък остана последен с актив от едва пет. Йович, който играе във Франкфурт като отдаден под наем от португалския Бенфика, пък стана първият футболист в историята на клуба, отбелязал пет гола в един мач, както и най-младият играч с подобно постижение в Бундеслигата. Рекордът по брой отбелязани голове се държи от Дийтер Мюлер, който се разписва шест пъти в един мач с екипа на Кьолн през сезон 1977/78 г.
Тон за изразителната победа на Айнтрахт на "Комерцбанк Арена" даде французинът Себастиен Алер от дузпа в 20-ата минута. След това настъпиха минутите за Йович, който набързо направи резултата класически с попадения в 26-ата и 34-ата минути. Малко след почивката Алер също отбеляза второ попадение в мача. Резервата за Фортуна Доди Лукебакио намали в 53-ата, а до края публиката стана свидетел на нови три гола на Йович (55, 59, 72), преди да бъде заменен в 86-ата, за да събере овациите на трибуните.